تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - رکورد مشهدی ها در احداث ساختمان

رکورد مشهدی ها در احداث ساختمان

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

قائم مقام اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی از ساخت یک ساختمان دو طبقه با حدود 200 مترمربع زیربنا طی دو هفته در شهر مشهد خبر داد.

مهندس محمدحسن اکبرزاده ابراهیمی افزود: کار اجرای ساختمان دبیرخانه فناوریهای نوین صنعت ساختمان کشور در مشهد که از 13 روز پیش آغاز شده بود با پایان نازک کاری هم اکنون در مرحله چسباندن کاغذ دیواری در قسمت داخلی و رویه کاری برای نمای بیرونی قرار دارد. وی پیش بینی کرد که این ساختمان طی دو تا چهار روز آینده با رکورد 15 تا 17 روزه بطور کامل مورد بهره برداری قرار گیرد. 
او گفت: سازه این ساختمان پیچ و مهره ای است که در دو طبقه مستقل و با دو درورودی شمالی و جنوبی طراحی شده است. وی افزود: نمای این بنا از فایبر سمنت و سامانه گرمایشی آن پکیج با لوله های هفت لایه است که با سامانه هوشمند کنترل می شود. 
قائم مقام اداره کل مسکن و شهرسازی خراسان رضوی با اشاره به استفاده از فناوریهای نوین و رعایت کامل مباحث ایمنی در این بنا و همچنین رعایت مباحث جلوگیری از اتلاف انرژی در آن گفت: در داخل دیواره ها نیز از عایق حرارتی استفاده شده است. وی افزود: این ساختمان به صورت تمام اتوماتیک و به کمک نرم افزارهای مربوطه بر اساس مشخصات منطقه ای طراحی شد و به همین دلیل در برابر زلزله نیز مقاوم و کاملا ایمن و محافظت شده است. او هزینه تقریبی ساخت هر مترمربع ساختمان را به این روش حدود 300 هزار تومان برآورد کرد.