تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - تحقیق و تفحص از سازمان نوسازی به کجا رسید؟

تحقیق و تفحص از سازمان نوسازی به کجا رسید؟

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت


115135 -۲۷ تیر ۱۳۹۰
سخنگوی شورای شهر تهران اعلام کرد: نتیجه تحقیق و تفحص شورا از سازمان نوسازی شهر تهران، حداکثر ظرف 20 روز آینده اعلام می‌شود.

خسرو دانشجو با اشاره به سوال نمایندگان شورای شهر از رسول خادم، رییس کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه شورا درباره نتیجه تحقیق و تفحص سازمان نوسازی اظهار کرد: خادم به عنوان مسوول این تحقق و تفحص، از نحوه همکاری شهرداری با شورا در این‌باره گله‌مند بود. وی در عین حال به پیگیری‌های جدی کمیته تحقیق و تفحص اشاره و اظهار کرد: تاکنون حدود 70 ـ 80 درصد این گزارش سامان یافته و مابقی نیز در حال تکمیل است.

دانشجو در پاسخ به اینکه آیا شورا برنامه‌ای برای در دستور کار قرار دادن انحلال سازمان نوسازی دارد، گفت: باید نتایج تحقیق و تفحص ارائه شود تا میزان عمق مشکلات را دریابیم.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه هدف از تحقیق و تفحص این است که اعضای شورا در مساله‌ای که نیازمند اطلاعات هستند، کسب اطلاع کنند تصریح کرد: گام‌های بعدی در مورد سازمان نوسازی بر اساس نتایج این تحقیق و تفحص پیگیری می‌شود. به گفته دانشجو بر این اساس ممکن است انحلال این سازمان در دستور کار قرار گیرد و یا با اصلاحاتی بتوان سازمان را همچنان در مجموعه شهرداری حفظ کرد.

چمران: همکاری سازمان نوسازی با شورا مطلوب نبوده است

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران نیز، با بیان اینکه هنوز اطلاعات کمیته تحقیق و تفحص برای ارائه گزارش تکمیل نشده است، اظهار کرد: همکاری سازمان نوسازی با شورای شهر آنگونه که باید، مطلوب نبوده است. چمران خاطرنشان کرد: این گزارش قطعا به جلسه علنی آتی نیز نخواهد رسید.