تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - کمبود نیروی انسانی در مسکن مهر قزوین

کمبود نیروی انسانی در مسکن مهر قزوین

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین گفت: مسکن مهر در استان قزوین 30 هزار اشتغال ایجاد کرده است و در حال حاضر نیز یکی از مشکلاتی که مجریان ما در مسکن مهر دارند نداشتن نیروی انسانی است.

نادر محمدزاده در مورد تعطیلی مسکن مهر قزوین با دستگیری 500 نفر افاغنه بیان کرد: من موضوع 500 نفر را نمیدانم ولی ما در مسکن مهر چند 10 هزار اشتغال داریم، 500 نفر چه درصدی از چند 10 هزار اشتغال است ولی من اطلاعاتی در حوزه اتباع خارجی که ممکن است در این حوزه فعالیت داشته باشند، ندارم. وی ادامه داد: اما آنچه که می‌توانم عرض کنم؛ اشتغالی که مسکن مهر در استان قزوین ایجاد کرده بالای 30 هزار نفر است. 
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد: نُرمی که در موضوع مسکن برای اشتغال وجود دارد به طور تقریبی هر 50 متر مربع یک اشتغال محسوب می‌شود این نُرم معیاری نیست که استان اعلام می‌کند بلکه یک شاخصی است که تحقیقات مسکن و در واقع مجموعه‌های استاندارد روی این موضوع کار میکنند. 
وی توضیح داد: به طور تقریبی هر واحد مسکونی ما حدود 100 متر مربع است یعنی می‌توانیم بگوییم هر واحد مسکن مهر حدود دو اشتغال ایجاد می‌کند و به طور تقریبی البته یک کمی کمتر چون واحدهای ما کمی کمتر از 100 متر مربع هستند. محمدزاده اظهار کرد: در حال حاضر مجموع واحدهایی که در قزوین ساخته می‌شود بیش از 7هزار واحد است که بخشی از این اشتغال مربوط به سال گذشته است. وی ادامه داد: بخشی از این رقم اشتغال مربوط به سال جاری است اگر فرض ما این باشد که حدود 16 هزار واحد مسکونی در سال جاری شروع شده داریم؛ این عدد می‌شود همان عدد 32 هزار اشتغال می‌شود. 
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین افزود: سال گذشته نیز حدود همین رقم بوده یا کمی بیشتر و 34 یا 35 هزار اشتغال بوده ولی عرض من این است که در این تعداد بالای 30 هزار بوده است. وی اضافه کرد: در یک مقطع کوتاهی افاغنه حضور داشتند یا نداشتند این تأثیری در اشتغال کلانی که مسکن مهر در استان ایجاد کرده، ندارد. 
محمدزاده بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلاتی که مجریان ما در مسکن مهر دارند، نداشتن نیروی انسانی است و به طور تقریبی ما هیچ مهندس ساختمانی در استان نداریم که بیکار باشد. وی توضیح داد: هیچ نیرویی که در واقع توانمندی کار ساختمانی در حوزه مسکن داشته باشد نداریم که اکنون تقاضای کار داشته باشد بگوییم که بیکار است؛ در واقع در حوزه مسکن هر نوع فعالیتی که کسی تقاضای کار داشته باشد برای آن کار داریم. 
رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان قزوین گفت: یکی از مشکلات ما گرفتن اکیپ‌های انسانی است برای نمونه برای کار آجرکاری، کار نما و یا برای کار تأسیسات و کارهای این چنینی است که با حداقل نیرو روبه‌رو هستیم.