تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - هشدار به اخلال گران بازار سیمان

هشدار به اخلال گران بازار سیمان

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

وزیر بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع ومعادن گفت: توزیع سیمان به روال عادی خود ادامه دارد اما هشدارها نسبت به محتکران احتمالی نیز همچنان پابرجاست.

مهدی غضنفری اظهار داشت: اقدام برخی تولیدکنندگان برای انبار سیمان و احتکار آن و همچنین تجاری که به صورت صوری عملیات مبادله را انجام دهند مشمول برخورد سازمان های بازرسی وتعزیرات می شوند. وی از این تولیدکنندگان خواست تا توزیع سیمان را همانند گذشته در بازار انجام دهند ودر غیراین صورت سازمان های بازرسی و تعزیرات با متخلفان برخورد می کنند. 
وزیر بازرگانی با استناد به گزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: براساس این گزارش همزمان با افزایش میزان تقاضای سیمان توزیع ادامه دارد. غضنفری تاکید کرد هر گونه احتکار مصالح ساختمانی به ویژه سیمان در انبارها به ضرر مردم تمام می شود و در ساخت و ساز اخلال ایجاد می کند. 
‌براساس برخی گزارش ها از خرداد ماه گذشته عوامل سودجو اقدام به جمع آوری سیمان در بازار کردند که قیمت آزاد سیمان (مصرف کننده ) افزایش یافت. قیمت سیمان طی مصوبه کمیته ماده یک طرح جامع سیمان و اصلاح قیمت سیمان فله ای تیپ یک به عنوان نرخ پایه سیمان برای مصرف کننده تا رقم 74 هزار تومان به ازای هر تن فله تعیین شده است. 
یکی از مسوولان وزارت بازرگانی از آغاز طرح ویژه نظارتی مصالح ساختمانی با هدف بازرسی و کنترل مصالح ساختمانی از 25 تیرماه خبرداد و گفت: این طرح به مدت 2 هفته اجرا می شود. ضرورت جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کننده با هر گونه احتکار، ‌امتناع از عرضه سیمان و اخلال در عرضه اعم از تولید و توزیع از هدف های برخورد با محتکران است.