تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - ایجاد شهرک سنگ ساختمانی تایباد

ایجاد شهرک سنگ ساختمانی تایباد

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

نماینده مردم تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی گفت: یک شهرک سنگ ساختمانی با رویکرد صادرات در منطقه کرات تایباد ایجاد می شود.

غلامرضا اسداللهی اظهار کرد: در سفر سوم دولت منطقه کرات به عنوان منطقه ویژه معدنی تصویب شده که سه میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار برای زیر ساخت های آن در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به درخواست از رئیس جمهور در خصوص شروع یک جبهه بهره برداری از سمت کرات، گفت: با موافقت رئیس جمهور این جبهه بهره برداری در سند توسعه شهرستان نیز قرار گرفته است.

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس گفت: با توجه به اینکه بحث اقتصاد در منطقه مطرح است بایستی سرانه را بالا ببریم و معادن منطقه را فعال کنیم که عواید آن به مردم منطقه برسد.وی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: همه کارهای راه اندازی آن از صفر تا صد انجام شده و 20 هزار متر انبار تجاری در منطقه ساخته شده است و همچنین 27 درصد سهام منطقه ویژه دوغارون برای مردم در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه درآمد مردم منطقه از طریق کشاورزی است که جوابگوی در آمد مردم نیست، گفت: بایستی در کنار کشاورزی صنعت نیز قرار بگیرد تا اینکه جمعیت مهاجر نداشته باشیم. وی با اشاره به سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به تایباد گفت: مبلغ پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات سازمان حمل و نقل و پایانه ها برای این منطقه در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم تایباد افزود: نگاه خوبی به منطقه شده است که تاکنون شش هیئت از مجلس و بیش از 23 وزیر و معاون وزیر به منطقه حضور یافته اند که این رفت و آمدها باعث می شود تا با محرومیت منطقه آشنا شده و در اختصاص اعتبارات به منطقه نگاه ویژه داشته باشند. وی با بیان این مطلب که امروز بعضی از خلاء های که داشته ایم مرتفع شده است، افزود: ما حق بقیه را نمی خواهیم اما بایستی به متوسط استان برسیم. وی گفت: تایباد منطقه ای غنی و با پیشینه است و ما به دنبال این هستیم که چهره این شهرستان را تغییر دهیم.