تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - ساخت نمادهای شهری از مصالح مقاوم

ساخت نمادهای شهری از مصالح مقاوم

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: نمادهای شهری باید از مصالح مقاوم ساخته شود و به گونه‌ای باشد که ده‌ها سال بتواند زینت‌بخش شهر باشد.

فاطمه غیور در هجدهمین نشست تخصصی معاونان شهرسازی و معماری کلانشهرهای کشور اظهار داشت: نمادهای شهری ضمن اینکه باید توجه ویژه‌ای به فرهنگ هر منطقه داشته باشد، باید برای همه قابل‌فهم باشه چون مورد استفاده مخاطبانی با تفاوت سنی و اختلاف سلیقه قرار می‌گیرد. 
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد بیان داشت: نمادهای مشهد باید به گونه‌ای طراحی شود که ابتدا اصول فرهنگی واجتماعی حاکم بر این شهر مورد مطالعه قرار گیرد. وی تصریح کرد: اگر بخواهیم بدون توجه به ویژگی‌های مشهد ازدیگر شهر‌ها فقط الگوبرداری کنیم، هیچگاه آن الگو‌ها در مشهد جواب نخواهد داد. 
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد افزود: نمادهای شهری درصورتی که درست طراحی و اجرا شود، افراد را به گونه‌ای جذب خود می‌نماید و ذهنشان را درگیر خود می‌کند که تا مدت‌ها در آن منطقه از شهر به صورت سمبلیک مشخصه‌ای برای شناخت شهر در منطقه مورد نظر می‌شود. وی ضمن تاکید بر حفظ و نگهداری آثار هنری و المان‌های نصب شده، اظهار داشت: در دو سال و نیم گذشته 390 المان موقت به مناسبت‌های مختلف طراحی، اجرا و جمع‌آوری شده است که المان‌های موقت با دستور شهردار مشهد، به شهرستان‌های خراسان رضوی هدیه داده شده است. 
غیور ادامه داد: نمادهای شهری از جمله بناهای مهم در طراحی معماری و طراحی شهری محسوب می‌شوند زیرا بیانگر هویت، شخصیت و عصاره شهر دریک ساختار نمایان هستند.