تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - به لطف کیمیای تورم، بازار آهن، سکه شده!!

به لطف کیمیای تورم، بازار آهن، سکه شده!!

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

رییس اتحادیه و تعاونی آهن‌فروشان همدان گفت: طی سه ماهه ابتدای سال، قیمت آهن 30 تا 50 درصد افزایش یافته است.

مسعود میدانچی، با بیان این مطلب گفت: قیمت تیرآهن و میلگرد، ترقی قابل توجهی داشته و اوج خرید و مصرف آن در چهارماه اول سال است. وی ادامه داد: اکنون تیرآهن 14، شاخه‌ای 151 هزار تومان، تیرآهن 16، شاخه‌ای 197 هزار تومان و تیرآهن 18، شاخه‌ای 297هزار تومان خرید و فروش می‌شود. میدانچی اضافه کرد: مصرف آهن شهر همدان، سالیانه 250 هزار تن است و پیش‌بینی می‌کنیم امسال به علت رونق پروژه‌های ساختمانی، به مرز 300 هزار تن نیز برسد.

این عضو هیات مدیره اتحادیه کشوری صنف فروشندگان آهن و فولاد ایران تصریح کرد: به زودی شرکت توزیع‌کننده آهن‌آلات با عنوان "شرکت توسعه و بازرگانی آهن و فولاد میلاد" در کشور راه‌اندازی می‌شود که فروشندگان آهن همدان موفق به خرید سهامی از این شرکت شده‌اند. وی هم‌چنین با اشاره به مشکلات عمده اتحادیه و تعاونی آهن‌فروشان همدان اظهار داشت: در حال حاضر محل مناسبی برای محل این اتحادیه وجود ندارد و در نقاطی از شهر متمرکز هستند که علاوه بر ترافیک، سر و صدای بالایی نیز وجود دارد.

میدانچی گفت: با وجود تلاش‌های بسیار، طی پنج سال اخیر، هنوز موفق به تهیه زمین مناسبی برای احداث شهرک آهن نشده‌ایم، چرا که زمین‌های معرفی شده از سوی شهرداری، معارض دارد. وی بیان کرد: اتحادیه و تعاونی آهن‌فروشان همدان، برای خرید و ساخت شهرک آهن و متمرکز کردن آهن‌فروشان همدان در یک مکان آمادگی کامل دارد.

رییس اتحادیه آهن فروشان هم‌چنین تعداد آهن فروشان همدان را 150 فروشنده عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود 50 فروشنده دیگر به این تعداد اضافه شود. وی گفت: برای خرید آهن در بورس به دلیل عرضه سبدهای پنج هزارتنی با مشکلاتی مواجه‌ایم، چرا که این سبدها، بسیار بزرگ و سنگین بودهد و تمام فروشندگان آهن با هم نیز قادر به خرید آنها نیستند. اگر در بورس، آهن آلات با سبدهای کوچکتری عرضه شود، در نتیجه قادر به خرید آنها خواهیم بود.

میدانچی افزود: در حال حاضر تجار برای خریدهای متفرقه حاضر به دادن فاکتور نیستند و این امر منجر به ایجاد مشکلات عدیده در خصوص ارزش افزوده و مشکل با فروشندگان و اداره دارایی شده است.