تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - افزایش اعتبارات آبخیزداری هرمزگان

افزایش اعتبارات آبخیزداری هرمزگان

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

دنیای اقتصاد- هرمزگان- علی نظری: معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌كاری و مرتع آبخیزداری كشور با بیان اینكه به دلیل شرایط اقلیمی و خشكسالی در هرمزگان، بخش آبخیزداری این استان طی سال‌جاری با افزایش اعتبارات روبه‌رو خواهد بود، گفت: 

اعتبارات به این استان در این سال نسبت به سال گذشته با توجه به موضوع مذكور 26 درصد افزایش نشان می‌دهد. 
محمدرضا شجاعی افزود: هر چند این میزان اعتبار تعلق گرفته به هرمزگان جوابگوی نیازهای این استان نیست، اما سعی بر آن داریم كه بتوانیم از منابع جدید در سال‌جاری اعتبارات بیشتری را به هرمزگان تخصیص دهیم. 
معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌كاری و مراتع آبخیزداری كشور همچپنین از در اختیار قرار گرفتن یك هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی به آبخیزداری خبر داد. 
شجاعی با اشاره به تخصیص اعتبارات فوق افزود: در قانون بودجه سال 90، تخصیص اعتبارات از منابع دیگری نیز پیش‌بینی شده است. وی در مورد پروژه‌های افتتاح شده توسط آبخیزداری در هفته جهاد كشاورزی گفت:
138 پروژه در 16 استان كشور به مناسبت هفته جهاد كشاورزی با اعتباری بالغ بر یك‌هزار و 400 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید. 
این مقام مسوول با اشاره به تخصیص نیافتن صددرصدی اعتبارات سال گذشته یادآور شد: در سال 89 تقریبا 64 درصد از اعتبارات تعلق گرفته شد و 36 درصد آن باقی مانده است.