تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - رقابت شدید در بازار میلگرد

رقابت شدید در بازار میلگرد

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

بازار مقاطع فولادی همچون میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی هفته گذشته آرام بود و فعالان بازار فولاد کم کم به استقبال ماه رمضان می روند.

از هفته گذشته میلگرد و تیرآهن با افت قیمت و نبشی و ناودانی با افزایش پنج تومان در هر کیلوگرم روبرو شد. روند افت قیمت میلگرد تا پایان هفته ادامه داشت ، اما قیمت تیرآهن کمی بهبود یافت. قیمت نبشی و ناودانی هم به طور عملی در طول هفته ثابت ماند که به گفته فعالان بازار، ثبات قیمت نبشی و ناودانی ناشی از محدودیت شدید عرضه این کالاها است. 
عرضه تیرآهن هم به علت اینکه از طرف ذوب آهن اصفهان کنترل می شود با نوسان قیمت زیاد همراه نیست. در خرداد ماه ذوب آهن بیش از 100 هزار تن میلگرد در بورس فروخت که در تیر و مرداد تحویل خواهد شد. در این گزارش آمده است: در صورتی که وضعیت تقاضا به همین منوال باشد با توجه به اینکه قیمت این کالا به سقف خود رسیده است، باید در انتظار کاهش قیمت آن بود اما در مورد میلگرد به‌علت آنکه عرضه کنندگان آن متفاوت هستند رقابت در بازار از سوی کارخانه ها و واسطه ها شدید است. 
فعالان بورس کالا براین باورند که قیمت میلگرد به کف خود نزدیک شده ، اما به دلیل آنکه رقابت عرضه کننده ها شدید و ماه رمضان در پیش است احتمال رشد یکباره قیمت ها ضعیف است.