تبلیغات
اخبارآنلاین سیویلتکت - کاهش صادرات سنگ لرستان

کاهش صادرات سنگ لرستان

 

نوشته شده توسط:اخبارگوی سیویتکت

در سه ماه اخیریک میلیون و 500 هزار دلار سنگ معدنی از لرستان صادر شده است .

دبیر انجمن تخصصی سنگ لرستان با اعلام این خبر گفت : در این مدت 120 هزار متر مربع انواع سنگ از لرستان به کشورهای حوزه خلیج فارس ، اروپا و کشورهای آسیای جنوب شرقی صادر شده است .

غیاثوند افزود : استان لرستان با استخراج سالانه 3 میلیون تن انواع سنگ معادل 25 درصد کل سنگهای تزئینی کشور و 3 درصد کل سنگهای تزئینی جهان از انواع سنگ گوهره ، مرمریت ، گچ ، آهک ، چینی ، تالک ، فلدسپات ، فروسیلیس ، لاشه و نمک بعد از استان اصفهان رتبه دوم استخراج سنگ کشور را دارد . دبیر انجمن تخصصی سنگ لرستان گفت : از 500 واحد سنگبری فعال در لرستان تنها 100 واحد مجهز به وسائل و تجهیزات به روز دنیا برای فرآوری سنگ هستند .

هیات دولت در سفر سوم رئیس جمهور به لرستان تصویب کرده بود که ارزش صادرات سنگ لرستان در یک دوره 5 ساله به 500 میلیون دلار برسد.

نایب رئیس کانون سنگ کشور گفت : اجرای این مصوبه مبنی بر صادرات سالانه 100 میلیون دلار سنگ از لرستان ، نیازمند عزم جدی و سرمایه گذاری 150 میلیارد تومانی در این بخش است . استان لرستان داری 90 معدن سنگ و 500 واحد سنگبری فعال است که 9 هزار نفر در این معادن و واحدهای سنگبری مشغول بکار هستند .